Woda ze studni oligoceńskich – czy jest zdrowa i jak z nią postępować?

Woda ze studni oligoceńskich

Woda oligoceńska jest zdrowa i całkowicie bezpieczna dla człowieka. W jej składzie znajdują się cenne składniki mineralne, takie jak wapń, magnez, sód czy żelazo. 

Woda ze studni oligoceńskich jest czerpana z wnętrza ziemi. Wydobywa się ją z głębokości 200 metrów. Woda tego rodzaju jest chroniona przez kilka warstw, które nie przepuszczają zanieczyszczeń, przenikających z powierzchni. Dzięki temu jest całkowicie wolna od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń chemicznych i mikrobiologicznych. Może być spożywana bezpośrednio, bez konieczności jej dezynfekcji czy uzdatniania chemicznego. Warto mieć na uwadze, że woda oligoceńska musi być przechowywana w warunkach domowych w taki sposób, aby nie traciła swoich cennych właściwości. Kilka prostych zasad będzie ją skutecznie chronić przed zepsuciem. Co istotne, właściwe magazynowanie wody sprawi, że nie zmieni ona swojego zapachu i smaku. Wodę ze studni oligoceńskiej należy trzymać w specjalnych naczyniach, które powinny być wykorzystywane jedynie w tym celu. W żadnym przypadku, nie można korzystać z naczyń, których uprzednio używano do przechowywania innych produktów spożywczych. Na takich przedmiotach pozostają niewidoczne dla ludzkiego oka zanieczyszczenia, które mogą spowodować znaczną zmianę jakości wody oligoceńskiej. Dodatkowo przyczyniają się one do rozwoju szkodliwych mikroorganizmów. Poszukując odpowiedniego naczynia do wody oligoceńskiej w sklepach internetowych, warto przy okazji sprawdzić wyniki rozgrywek sportowych, wykorzystując Superbet kod promocyjny.

Woda oligoceńska – jak należy ją przechowywać?   

Naczynia, w których może być przechowywana woda oligoceńska muszą być całkowicie szczelne. Ważną kwestią jest również ich kształt, zapewniający ich stabilne ustawienie. Zdaniem specjalistów najlepszym rozwiązaniem jest umieszczanie wody oligoceńskiej w szklanych pojemnikach. Skutecznie chronią one wodę przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych i nie rozwijają się w nich bakterie. Innym, dobrym rozwiązaniem może być użycie butelek z tworzywa PET, które jest odporne na uszkodzenia i bardzo lekkie. Należy jednak podkreślić, że naczynia wykonane z PET mają większą przepuszczalność, w porównaniu z wyrobami szklanymi, co wpływa na przenikanie do ich wnętrza mikroorganizmów. Można również użyć żeliwnych naczyń emaliowanych i wyprodukowanych ze stali nierdzewnej. Woda oligoceńska powinna być przechowywana w lodówce, w temperaturze wynoszącej od 2 do 8 stopni Celsjusza. Ważne jest, aby nie była narażona na promieniowanie słoneczne. Szklane naczynie w wodą oligoceńską można trzymać w lodówce maksymalnie przez 4 dni. W przypadku miesięcy jesienno-zimowych możliwe jest jego przechowywanie na zewnątrz budynku. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu naczynia z wodą przed zamarznięciem. Magazynując wodę oligoceńską w domu lub w mieszkaniu, należy także pamiętać o nieumieszczaniu jej w pobliżu źródeł ciepła, takich jak palniki, kuchenki czy grzejniki, ponieważ przyspiesza to rozwój w niej mikroorganizmów.

Woda oligoceńska ma różnego rodzaju składniki mineralne, które pozytywnie wpływają na zdrowie człowieka. Warto pamiętać o najważniejszych zasadach związanych z przechowywaniem tego rodzaju wody, aby zachowała ona wszystkie swoje cenne właściwości.